موشک‌ پشت پا برای هریس

همچنین آزمایش یک موشک توسط پیونگ یانگ در روز یکشنبه گذشته، تعداد موشک‌های شلیک شده از سوی این کشور را طی پنج روز گذشته به ۵ فروند رساند.

برای اولین بار در پنج سال گذشته کشورهای آمریکا، کره جنوبی و ژاپن یک رزمایش دریایی در نزدیکی شبه جزیره کره برگزار خواهند کرد تا توان نظامی خود را در مقابل آنچه تهدیدات فزاینده کره شمالی می‌دانند، افزایش دهند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84900248/%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D9%BE%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%B1%DB%8C%D8%B3

آزمایش دو موشک بالستیک در حالی صورت می‌گیرد که کره شمالی روز گذشته نیز در حضور معاون رییس جمهوری آمریکا در کره جنوبی دو موشک کوتاه برد دیگر را به سمت شرق شلیک کرده بود.

به گزارش ایرنا از روزنامه ژاپن تایمز، درست چندین ساعت پس از دیدار هریس با یون سوک یئول رییس جمهوری کره جنوبی با محوریت کره شمالی، وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد که پیونگ یانگ عصر پنجشنبه دو موشک بالستیک کوتاه برد را شلیک کرده است. هریس امروز کره جنوبی را به مقصد ژاپن ترک کرد.

همزمان با آزمایش موشکی کره شمالی، وزارت دفاع کره جنوبی از برگزاری رزمایش سه جانبه این کشور با آمریکا و ژاپن در آب‌های دریای شرقی خبر داد.